Djali i Majkëll Shumakerit ka ADN-në e babait të tij, fiton titullin e parë kampion në Formula 2

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 6, 2020 | 14:41


Djali i Majkëll Shumakerit ka ADN-në e babait të tij, fiton titullin e parë kampion në Formula 2

Majk Shumaker fiton titullin Botëror të Formula 2.

shumi JR

Në pistën e Sakirit, pas një gare me të vërtetë “triller”, gjermani u bë kampion duke përfunduar garën në vendin e 18.

Majk Shumaker e ka në ADN fitoren e titujve kampion, pasi babai i tij Majkëll Shumaker ka fituar 7 herë titullin e Formula 1.

Shumi JR vitin e ardhshëm do të garojë në Formula 1 si kampion me skuderinë Has.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/