Shtohen hallet për Piolin pas derbit, gjashtë futbollistë të Milanit në garë me kohën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 27, 2021 | 13:26


Shtohen hallet për Piolin pas derbit, gjashtë futbollistë të Milanit në garë me kohën

Ismael Benaser dhe Mateo Gabia vazhdojnë të punojnë për t’u riaftësuar nga dëmtimet përkatëse. Algjeriani kërkon të rikthehet për kundër Bolonjës, ndërsa për mbrojtësin afatet mund të jenë disi më të gjata pasi flitet për 3-4 javë të tjera. Në dyshim për kampionatin është edhe Pier Kalulu që ndaj Atalantës braktisi fushën pas pjesës së parë për shkak të një shqetësimi muskulor.
pierre-kalulu_z0ty1857w5y613j8p4aws8vic
Mbrojtësi u zëvendësua për të shmangur dëme më të mëdha, do të deklaronte Pioli pas ndeshjes, por situata e tij mbetet ende e paqartë në lidhje me riaftësimin në fundjavë pasi edhe ndaj Interit iu desh të sakrifikonte për të qenë të paktën në stol. Tonali dhe Manxukiç që dje nuk ishin as të grumbulluar kanë probleme që duhet t’i kalojnë deri në fundjavë, ndërkohë që Pioli pret shërimin nga COVID-i të Hakan Çalhanoglusë dhe lajme mbi shëndetin e Kjaerit që dje braktisi fushën pas 20 minutash lojë për probleme në kofshën e majtë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/