Shtohen dhimbjet e kokës për Panuçin, edhe Veseli rrezikon si pasojë e dëmtimit

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Mars 13, 2018 | 17:36

Shtohen dhimbjet e kokës për Panuçin, edhe Veseli rrezikon si pasojë e dëmtimit

Frederik Veseli, duket se do të jetë një tjetër i munguar për trajnerin Panuçi, në ndeshjen e 26 marsit ndaj Norvegjisë. Mbrojtësi duket se është dëmtuar në sfidën e kësaj fundjave, që Empoli luajti ndaj Virtus Entelës.

veseli

Në qendrën mjekësore të ekipit, Vesili është paraqitur, dhe pas kontrollove ka nisur terapinë për një dëmtim muskulor në kofshën e majtë. Ai do të mungojë në ndeshjen e kësaj jave ndaj Venecias në Serinë B, ndërsa në dyshim është edhe sfida ndaj Norvegjisë.


www.minuta90.com