Shqipëria U19 fiton pastër me Malin e Zi, shkëlqen futbollistja e Tirana AS

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 27, 2018 | 16:32


Shqipëria U19 fiton pastër me Malin e Zi, shkëlqen futbollistja e Tirana AS

Shqipëria U19 ka arritur të dalë fitimtar nga sfida me Malin e Zi. Skuadra e drejtuar nga Nevil Dede zhvilloi një ndeshje të mirë dhe arriti të shënonte dy herë në portën e kundërshtarit, nga një për çdo pjesë loje.

shqiperia-u19-femra-613x430 (1)

Protgaoniste në këtë sfidë ka qenë futbollistja e Tirana As, Mesuare Begallo e cila i shënoi të dy golat për ekipin tonë.  Tashmë sytë e skuadrës janë drejt paraeliminatoreve të Europianit, në ndeshjet që do të zhvillojnë përballë Polonisë, Holandës dhe Bjellorisisë.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com