Shqipëria U-21 do vihet përballë Austrisë, ja kush do të gjykojë sfidën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 6, 2019 | 15:09


Shqipëria U-21 do vihet përballë Austrisë, ja kush do të gjykojë sfidën

Shqipëria U-21 e drejtuar nga Alban Bushi, do të ndeshet në datën 9 shtator, kundër Austrisë U-21, në kuadër të eliminatoreve të Europianit.

shqiperia u 21

UEFA ka caktuar dhe gjyqtarët, që do të vendosin drejtësinë në këtë sfidë.

Petri Viljanen nga Finlanda do të jetë kryesori i kësaj sfide, ndërkaq asistëntë të tij do të jenë bashkëkombësit Vile Koskiniemi dhe Riku Vihreavuorio. I katërt do të jetë Joni Hytia.

Shpresat e drejtuara nga Alban Bushi, ndodhen në vendin e katërt në grupin e tretë, me dy pikë.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com