Shqipëria e parafundit në grup, Grima i kënaqur: Kemi bërë rritje, i kemi shënuar çdo ekipi

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 4, 2018 | 19:07

Shqipëria e parafundit në grup, Grima i kënaqur: Kemi bërë rritje, i kemi shënuar çdo ekipi

Trajneri i Kombëtares së Femrave, Armir Grima, në një intervistë për Supersport pas humbjes me Skocinë, e cila ishte edhe e fundit për këtë fushatë eliminatore për Botërorin e Femrave, u shpreh se është në përgjithësi i kënaqur me nivelin e lojtareve të tij, dhe se ka pasur një rritje, krahasuar me eliminatoret më parë. Kujtojmë që Shqipëria e Femrave, e mbylli e parafundit grupin, me 4 pikë, duke grumbulluar vetëm një pikë më shumë se Bjellorusia.

bandicam 2018-09-04 19-01-49-778

Humbje e pranueshme, ndaj vendit të parë në grup?

I kam përgëzuar vajzat për këtë përfaqësim në këto eliminatore. Kemi treguar rritje te futbolli i femrave. Kemi ende shumë punë për të bërë. Kam vetë fjalë të mira për vajzat që na përfaqësuan.

Jeni të kënaqur, në krahasim me eliminatoret e kaluara?

Ne kemi hyrë për të bërë një përfaqësim sa më të mirë, nuk jemi futur si pretendentë në këtë eliminatore. I kemi bërë gol çdo kundërshtari. Kjo ishte kënaqësia jonë, nuk kemi ndenjur vetëm në mbrojtje. Kemi pasur një rritje të konsiderueshme.

www.minuta90.com