Shqipëria dhe Kosova humbin pozicione në renditjen e FIFA-s, ndikojnë dy ndeshjet e fundit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 28, 2019 | 19:52


Shqipëria dhe Kosova humbin pozicione në renditjen e FIFA-s, ndikojnë dy ndeshjet e fundit

Dy ndeshjet e fundit eliminatore nuk sollën rezultate pozitive, si për Shqipërinë ashtu edhe për Kosovë.shqiperia

Kuqezinjtë si fillim barazuan 2-2 ndaj Andorrës në “Elbasan Arena”, ndërsa më pas u mposhtën nga Franca me rezultatin 2-0 në stadiumin e ri “Air Albania”. Pikërisht këto rezultate kanë ndikuar edhe në renditjen e përgjithshme të FIFA-s, teksa tashmë Shqipëria renditet në vendin e 66-të, duke humbur një pozicion, nga ai që ndodhej më parë.renditjaa

Kosova në dy ndeshjet e fundit eliminatore regjistroi dy humbje, teksa u mposht nga Çekia në transfertë dhe nga Anglia në shtëpi. Në këtë mënyrë, tashmë “dardanët” renditen në vendin e 115-të duke humbur një pozicion.renitj

Vendi i parë vazhdon të kryesohet nga Belgjika e ndjekur nga Franca dhe Brazili. Ky klasifikim është në bazë të dy ndeshjeve që u zhvilluan këtë muaj.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com