Shqipëri-Izrael në prag, SHBA njofton qytetarët për…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 5, 2018 | 11:35

Shqipëri-Izrael në prag, SHBA njofton qytetarët për…

Në datën 7 shtator, në “Elbasan Arena” do të zhvillohet takimi mes Shqipërisë dhe Izraelit, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë paralajmërim për qytetarët amerikan që ndodhen në Shqipëri.

Policia-ne-Elbasan-Arena-470x353

DASH i bën thirrje qytetarëve të saj që të marrin masat pasi ndihet frika e ndonjë ndodhie të paparashikuar. “Një ndeshje futbolli do të luhet mes Shqipërisë dhe Izraelit në 7 shtator, ora 20:45. Edhe pse nuk jemi në dijeni për kërcënime specifike ndaj shtetasve amerikanë, fitojmë që të kenë kujdes pranë stadiumit të Elbasanit, para dhe gjatë ndeshjes”, ishte njoftimi në “Twitter”.

www.minuta90.com