Shpresojnë për një rast suksesi si Hakimi, Real Madridi huazon talentin tek Dortmundi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 14, 2020 | 18:43


Shpresojnë për një rast suksesi si Hakimi, Real Madridi huazon talentin tek Dortmundi

Reineiri do të huazohet tek Borusia Dortmundi. Real Madrid ka arritur marrëveshje me klubin gjerman për huazimin e lojtarit të ri për një vit me mundësinë e rinovimit edhe për një vit tjetër.

reinier

Ekipi spanjoll beson se 18 vjeçari mund të rritet tek Dortmundi dhe pse jo të imitojë rastin e Açraf Hakimit. Për Reineirin kishte interes edhe nga Bajern Leverkusen dhe Valadolidi.

18 vjeçari luan si mesfushor i avancuar.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com