“Shpikja” e Panuçit nuk vlejti, ja prapaskenat me formacionin

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 10, 2018 | 22:33

“Shpikja” e Panuçit nuk vlejti, ja prapaskenat me formacionin

Trajneri Kristian Panuçi, ndryshe nga ndeshjet e kaluara, dje në mbrëmje ka thirrur një për një të 11-të lojtarët që do të ishin sot në mbrëmje pjesë e formacionit ndaj Skocisë. Diçka që nuk ka ndodhur kurrë më parë me Panuçin, duke u ulur kokë më kokë me secilin 24 orë para ndeshjes. Kjo nuk ka ndodhur as në kohën e De Biazit.

foto

Megjithatë, Panuçi kërkonte të sillte një risi dhe vetëm në mbledhjen e sotme para ndeshjes, bëri publik formacionin edhe përpara skuadrës. Kjo “shpikje” nuk vlejti, madje çorientoi më tepër ekipin, pasi disa lojtarë që mendonin se do të ishin titullar, as nuk u aktivizuan fare. Në stërvitje Panuçi nuk e kishte praktikuar asnjëherë formacionin që hodhi në fushë. Gjithsesi, Skocia dominoi totalisht, përtej golit të parë, që ka dyshime për një pozicion jashtë loje të sulmuesit Naismith.


www.minuta90.com