Shorti Liga e Konferencës/ Goglat premtojnë sfida interesante, mësoni kundërshtarët e Ballkanit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 26, 2022 | 23:40

Shorti Liga e Konferencës/ Goglat premtojnë sfida interesante, mësoni kundërshtarët e Ballkanit

Liga e Konferencës ka njohur ditën e sotme grupet e fazës finale, duke premtuar sfida interesante.

cropped_GettyImages-1238749876

Ballkani i Ilir Dajës është vendosur në grupin G, ku do të ketë përballë Slavian e Pragës, Kluzh dhe Sivaspor.

Një grup i vështirë ky për kampionët e Kosovës, por shanset për një kualifikim të mundshëm, për të shkruar akoma dhe më tepër historinë, nuk mungojnë.

Për sa i përket grupeve të tjera, Fiorentina do të ketë përballë Bashakshehirin, ndërsa Uest Hemi dhe Vijareali duket se nuk do ta diskutojnë pjesën e kualifikimit.

GRUPET:

GRUPI A: Bashakshehir, Fiorentina, Harts, RFS.

GRUPI B: Uest Hem, FCSB, Anderleht, Silkeborg.

GRUPI C: Vijareal, Hapoel Ber-Sheva, Austria Vien, Leç Poznan.

GRUPI D: Partizan Beograd, Këln, Nis, Slovacko.

GRUPI E: AZ Alkmar, Apollon, Vaduz, Dnipro-1.

GRUPI F: Gent, Molde, Shamrok, Djurgardens.

GRUPI G: Slavia e Pragës, Kluzh, Sivaspor, Ballkani.

GRUPI H: Bazel, Slovan Bratislava, Zalgiris, Pjunik.

VAZOT:

454656

PANORAMASPORT.AL