Shokuese, De Bryjne mund të qëndrojë për 6 muaj jashtë fushave

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 15, 2018 | 17:51

Shokuese, De Bryjne mund të qëndrojë për 6 muaj jashtë fushave

Duket se Pep Guardiola ka filluar të shqetësohet vërtet për gjendjen e lojtarit belg, Kevin de Bryjne. Mesfushori pësoi një dëmtim që fillimisht u mendua i lehtë në pjesën e gjurit, port tani mendohet se ka këputje të ligamenteve të gjurit.

de bryne

Një dëmtim i cili kërkon patjetër një operacion dhe më pas një mungesë të gjatë nga fushat e lojës për 4-6 muaj. Në rast se diagnoza del për atë që po dyshohet lojtari mund të kalojë sërish një sezon të ngjashëm si ai i vitit 2016.

www.minuta90.com