Shkoi për një javë në Turqi, Olimpija Ljubljana “tërbohet” me Çekiçin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 19, 2020 | 17:47


Shkoi për një javë në Turqi, Olimpija Ljubljana “tërbohet” me Çekiçin

Endri Çekiçi është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Olimpija Ljubljanës. Paraqitjet e tij, golat e shënuar dhe goditja mjeshtërore e kanë vendosur shqiptarin në kushtet e një futbollisti me peshë në ekip.
endri cekici
Së fundmi, për të pati interesim në Turqi nga Ankaraguçu. Teksa vizita e shqiptarit për disa ditë në Turqi nuk është finalizuar me sukses, kthimi i tij në Slloveni tërbon ekipin. Kjo për faktin se ata duan që të përfitojnë ekonomikisht nga kartoni i sulmuesit, pasi në merkaton e ardhshme do të largohej i lirë.

Mërzia e sllovenëve ka qenë edhe për shkak se në ndeshjen e të enjtes, ku u eliminuan nga Zirinjski, Çekiçi nuk ishte sepse ishte kthyer vonë nga Turqia dhe nuk kishte bërë testet për “COVID-19”.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com