Shkodra: Kishte vetëm një mënyrë për ta fituar takimin, trajneri më ka dhënë…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 20, 2018 | 16:36

Shkodra: Kishte vetëm një mënyrë për ta fituar takimin, trajneri më ka dhënë…

Donjet Shkodra, i shpallur futbollisti më i mirë i takimit Kastrioti-Kukësi ka folur pas ndeshjes për “SuperSport”.

bandicam 2018-10-20 16-31-43-882

Po mungojnë golat, megjithatë sot keni bërë rolin e organizatorit.

Me dëmtimin e Musollit ishte një vend bosh dhe klubi dhe trajneri ma besoi mua. Është pozicion pak më kontrollues. I patë kushtet e fushës dhe e vetmja mënyrë për ta fituar ishte ashtu siç e fituam, me topa të gjatë.

E keni filluar sezonin jo mirë, mendon se ke fituar besimin e trajnerit ?

Mendoj që deri tani sa kam filluar të luaj kam luajtur 90 minuta. Nuk kam folur me trajnerin por më kanë dhënë besim.

Me kë lojtar ndiheni më mirë në fushën e lojës ?

Edhe Limaj edhe Dzaria janë lojtarë të mirë. Në dyshjen me Dzarian duhet të qëndroj pak më i kontrolluar.

www.minuta90.com