Shkëndija triumfon në transfertë, tetovarët e Gjokës kryesojnë të vetëm kampionatin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 5, 2020 | 16:38


Shkëndija triumfon në transfertë, tetovarët e Gjokës kryesojnë të vetëm kampionatin

Shkëndija ka mundur 0-2 në transfertë skuadrën e Borec.

SHKENDIJA

Golat për skuadrën tetovare u shënuan nga Besart Ibraimi me penallti në minutën e 25’, ndërsa dyfishimi i rezultatit erdhi nga Doriev në minutën e 84’.

Shkëndija e Ernest Gjokës kryeson e vetme kampionatin e Maqedonisë së Veriut me 33 pikë, ndërsa Borec klasifikohet në vendin e 4 me 22 pikë.

Renditja e kampionatit të Maqedonisë së Veriut –

maqedonia e veriut

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/