Shkëndija përmbys Akademija Pandev, Shkupi merr tre pikët në shtëpi. Ja rezultatet në Maqedoninë e Veriut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 16, 2020 | 18:03

FB Kosova & Rajoni Lajmi i fundit

Shkëndija përmbys Akademija Pandev, Shkupi merr tre pikët në shtëpi. Ja rezultatet në Maqedoninë e Veriut

Janë luajtur ditën e sotme, katër sfidat e javës së 19-të, në kampionatin e Maqedonisë së Veriut.

eeeee

Shkëndija ka fituar me rezultatin 1-2, në transfertë skuadrën e Akademija Pandev. Vendasit kaluan në avantazh në minutën e pestë me anë të Milovanovikj, por Shkëndija u përgjigj menjëherë në minutën e 23-të me golin e Alimit. Ndërsa Ibraimi me penallti i dha fitores skuadrës së tij.

Shkupi nga ana tjetër me golat e Bajramit dhe Isenit, në minutat 80-të dhe 90+2’, ka marrë tre pikë të vyera ndaj Borecit në shtëpi.

Struga është mundur nga Rabotniçki në shtëpi, ndërsa Sileksi ka mundur 0-1 Renovën.

Rezultatet e ditës së sotme:

Akademija Pandev-Shkëndija 1-2

Renova- Sileks 0-1

Shkupi- Borec 2-0

Struga-Rabotniçki 0-1

Renditja: 

renditja

/PANORAMASPORT.AL/

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com