Shkëndija përmbys Akademija Pandev, Shkupi merr tre pikët në shtëpi. Ja rezultatet në Maqedoninë e Veriut

Postuar: Shkurt 16, 2020 | 18:03

Janë luajtur ditën e sotme, katër sfidat e javës së 19-të, në kampionatin e Maqedonisë së Veriut.

eeeee

Shkëndija ka fituar me rezultatin 1-2, në transfertë skuadrën e Akademija Pandev. Vendasit kaluan në avantazh në minutën e pestë me anë të Milovanovikj, por Shkëndija u përgjigj menjëherë në minutën e 23-të me golin e Alimit. Ndërsa Ibraimi me penallti i dha fitores skuadrës së tij.

Shkupi nga ana tjetër me golat e Bajramit dhe Isenit, në minutat 80-të dhe 90+2’, ka marrë tre pikë të vyera ndaj Borecit në shtëpi.

Struga është mundur nga Rabotniçki në shtëpi, ndërsa Sileksi ka mundur 0-1 Renovën.