Shkëndija e pandalshme drejt fitores së kampionatit, Shkupi i bën nder teksa ndal Vardarin

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Yesterday, 08:00 PM
Serbia 1 Switzerland 2
Yesterday, 05:00 PM
Nigeria 2 Iceland 0
Yesterday, 02:00 PM
Brazil 2 Costa Rica 0
2018/06/21 08:00 PM
Argentina 0 Croatia 3
2018/06/21 05:00 PM
France 1 Peru 0

Postuar: Dhjetor 3, 2017 | 17:18

Shkëndija e pandalshme drejt fitores së kampionatit, Shkupi i bën nder teksa ndal Vardarin

Shkëndija ka marrë fitoren e gjashtë radhazi në kampionatin maqedonas, në këtë javë të 18-të. Ekipi nga Tetova e mbylli pa gola pjesën e parë ndaj Pelisterit, por në të dytën, shënoi plot tri herë me Ibraimit, Hasanin dhe Zejnulain, për të marrë tri pikë me shumë vlera, veçanërisht duke parë edhe ndeshjen e Vardarit.

shkendija

Ishin shqiptarët e tjerë, ata të Shkupit, që fituan 2-0 ndaj Vardarit, dhe i dhanë një dorë Shkëndijës në rrugën për të fituar kampionatin. Tashmë, ekipi i Qatip Osmanit numëron 46 pikë, dhe gjendet plotë 14 pikë para Vardarit, por me këta të fundit që kanë akoma dy ndeshje pa zhvilluar.


www.minuta90.com