Shkëndija barazon me Vardarin, Shkupi mundet në shtëpi. Ja rezultatet dhe renditja në Maqedoninë e Veriut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 8, 2019 | 14:56


Shkëndija barazon me Vardarin, Shkupi mundet në shtëpi. Ja rezultatet dhe renditja në Maqedoninë e Veriut

Kanë përfunduar katër takimet e ditës së sotme, të vlefshme për javën e 18-të, në kampionatin e Maqedonisë së Veriut.

shkendija

Shkëndija e Tetovës ka barazuar 2-2 në transfertë, kundër Vardarit, duke mos arritur kështu të fitoj dhe të ngushtoj diferencën, prej 8 pikësh.

Vardari kaloi dy herë në avantazh me anë të Micevskit dhe Adem, ndërsa skuadra e Gjokës barazoi me Nezerin të dyja herët.

Shkupi u mund në shtëpi nga Makedonija, me rezultatin 2-3, ndërsa nga ana tjetër Struga barazoi me Borecin në fushën e vet.

Rezultatet e sotme:

Renova-Rabotniçki 4-3

Shkupi-Makedonija 2-3

Struga-Borec 1-1

Vardar- Shkëndija 2-2

Renditja:

rrrrrrrrrr

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com