Shkëlqeu në Botëror, Agjensia e Anti-Dopingut nis hetimin ndaj futbollistit pas deklaratave të babait të tij

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 11, 2018 | 14:37

Shkëlqeu në Botëror, Agjensia e Anti-Dopingut nis hetimin ndaj futbollistit pas deklaratave të babait të tij

Një skandal ka shpërthyer ditët e fundit në Rusi dhe në Spanjë. E gjithë çështja lidhet me futbollistin rus, Denis Çerishev.27-vjeçari që arriti të shkëlqente me kombëtaren e tij në Botëror.

ccerishev

Por ajo që është kthyer në skandal tashmë është deklarata e babait të tij i cili pohoi se djali i tij kishte përdorur para fillimit të Botërorit në Rusi substanca të cilat rrisin muskujt.

ccerishev

Kështu në skuadrën e tij Valencia ka filluar hetimi për përdorimin e substancava të palejaura . Megjithëse hormonet që rrisin muskujt nuk është se janë të ndaluar nga Agjensia Botërore e Anti-Doping”. Nga hetimet e filluara thuhet se lojtari gjithashtu mund të rrezikojë plot 4-vite përjashtim nga bota e futbollit.

www.minuta90.com