Shkëlqeu edhe pse Spali humbi, ja si vlerësohet Berisha nga media italiane

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 25, 2020 | 18:16

FB Kombetarja LAJMI KRYESOR Legjionaret Të fundit

Shkëlqeu edhe pse Spali humbi, ja si vlerësohet Berisha nga media italiane

Spali është mundur në shtëpi nga Bolonja me rezultatin 1-3. Ekipi ku aktivizohet Etrit Berisha është mundur me përmbysje edhe pse kaloi në avantazh me golin e Petanjas.

BERISHAA

Autogoli i Vicarit,  golat e Barou dhe Poli kanë përmbysur çdo gjë në favor të Bolonjës.

Berisha në të tre golat nuk mund të bënte diçka më tepër për t’i evituar. Kështu edhe nota me të cilën është vlerësuar nga “Tuttomercato.web”, ka qenë 6.5.

“Në golat që u pësuan ai nuk ka faji të veçantë. Ai bëhet protagonist i pritjeve të shkëlqyera, veçanërisht ndaj Sorianos. Me pozicionim të mirë dhe në kohë të mira në daljet e tij”, shkruan kjo media për portierin shqiptar.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com