Shkëlqejnë talentet shqiptarë, Lacio e të rinjve mposht Romën në derbi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 24, 2019 | 19:19


Shkëlqejnë talentet shqiptarë, Lacio e të rinjve mposht Romën në derbi

Lacio e të rinjve ka mposhtur moshatarët e Romës ditën e djeshme, në derbin e kryeqytetit italian.SS-Lazio-U19-v-AS-Roma-U19-Serie-A-Primavera-1574585175-500x333

Plot 4 shqiptarë luajtën për të kaltrit në këtë ndeshje, teksa Florent Shehu ishte edhe një nga protagonistët kryesorë në këtë ndeshje, me golin e realizuar në minutën e 10’.

Lojtarët e tjerë shqiptarë që luajtën në këtë ndeshje ishin, Alia në portë dhe Ndrecka me Kalajin në mbrojtje. Ndërsa në stolin e rezervave ishin Emiliano Shoti dhe Etien Tare.sergio karaj

Sergio Kalaj ka postuar një foto pas fitimit të derbit, ku duken të gjithë shqiptarët tek të rinjtë e Lacios të bashkuar.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/