Shkarkimi i Kahnit dhe Salimixhiçit, Myler habitet: Kur ndodhi? 1 minutë pas mbarimit të ndeshjes

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 27, 2023 | 19:45

Shkarkimi i Kahnit dhe Salimixhiçit, Myler habitet: Kur ndodhi? 1 minutë pas mbarimit të ndeshjes

Bajerni i Mynihut fitoi titullin e 11-të radhazi të Bundesligës, por pavarësisht kësaj Oliver Kahn dhe drejtori sportiv Hasan Salimixhiç janë shkarkuar.

67d447bdf23bfd819e5c36f015228d25,e606a7d6

Në intervistën për Sky, Tomas Myler u pyet për vendimin pak minuta pas dorëzimit të trofeut të kampionatit.

Plotësishti i habitur, sulmuesi thotë: “Tani? Një minutë pasi mbaroi ndeshja?

Më pas ai me ironi i thotë moderatorit Sebastian Hellman: “Punën e mirë nga ju.”

Dhe në fund: “Jo, nuk dija asgjë për këtë deri tani”.

Myler më pas flet për suksesin e kampionatit: “Është ende historik. Unë e kam ndjekur FC Bajernin që kur isha fëmijë. Ky kampionat dhe viti 2001 do të mbahet mend, edhe ky është një nga ata. Tjetra duhet të punohet në javët e ardhshme, pa diskutim. Por ne si ekip do t’i lëmë të lirë emocionet tona gjatë javëve të ardhshme.

Më pas ai kthehet te tifozët dhe u thotë: “Mirupafshim”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"