Shitja e biletave në derbin e kryeqytetit ndaj Tiranës, Partizani arkëtoi shumën e majme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 4, 2022 | 21:44


Shitja e biletave në derbin e kryeqytetit ndaj Tiranës, Partizani arkëtoi shumën e majme

Partizani e humbi derbin, por fitoi rreth 120 milionë lekë të vjetërnë mbrëmjen e së dielës.

ULTRAS GUERRLIS 2

Ndaj Tiranës ishin të pranishëm 14 250spektatorë, më shumë sesa mblodhi Kombëtarja në ndeshjen efundit me Islandën.

Natyrisht gjithmonë mund të bëhet më mirë, por duket thënë se këto janë shifra mjaft të mira dhe domethënëse, që dëshmojnë qartë faktin se nëse tifozëve u jep një produkt cilësor, siç ishte loja e këtij derbi, por edhe e atyre të sezonit të kaluar, ata automatikisht do të afrohen.

ULTRAS GUERRLIS 1

Kjo është pozitive përgjithë futbollin tonë, që po vuan shumë zbrazjen e stadiumeve, por edhe për Partizanin, që merr një dorë të mirë parash, të cilat në vendin tonë nuk sigurohen nga shumë burime.

PANORAMASPORT.AL