Shiriti, Muça kritika Panuçit: Po zhvlerëson rolin e kapitenit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 10, 2018 | 21:33

Shiriti, Muça kritika Panuçit: Po zhvlerëson rolin e kapitenit

Dy ndeshje në Ligën e Kombeve dhe shiriti i kapiteni që kalon dorë më dorë. Fillimisht ishte Jahmir Hyka ndaj Izraelit, ndërsa sot që ky i fundit e nis nga stoli, shiritin e mban Elseid Hysaj. Panuçi ka vendosur një rregull, që kapiten do të jetë ai që ka luajtur më shumë ndeshje.

hysajj

“Mendoj se çështja e shiritit të kapitenit në Kombëtare nuk është serioze për mënyrën se si po veprohet. Kështu siç po ndodh trajneri po e zhvlerëson rolin e kapitenit në skuadër”, – ka thënë specialisti i njohur i futbollit shqiptar, Shkëlqim Muça, për “RTSH”.

www.minuta90.com