Shihet si pasardhësi i Mesit, Barcelona hapa përpara për rinovimin e yllit të ekipit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 17, 2021 | 13:33


Shihet si pasardhësi i Mesit, Barcelona hapa përpara për rinovimin e yllit të ekipit

Barcelona dhe Ansu Fati hapa përpara drejt marrëveshjes për rinovimin e kontratës. Palët janë duke u ulur në tavolinë për të diskutuar për vijueshmërinë e bashkëpunimit me talentin spanjoll i cili është në skadencë kontrate në 30 qershorin e ardhshëm.

ansu fati

Sipas asaj që raporton “La Cadena Ser”, Zhorzh Mendesh ka zbarkuar në Barcelonë, ku mbrëmë ka darkuar me klientin e tij për të pasur një takim me klubin blaugrana. Në ditët e ardhshme pritet një takim i parë i palëve.

Aktualisht Ansu Fati i cili pas largimit të Lionel Mesit në drejtim të PSG-së, ka marrë numrin 10 të cilit i përkiste prej vitesh yllit argjentinas dhe tashmë sulmuesi spanjoll ka pësuar një dëmtim dhe nuk dihet sesa do të qëndrojë larg fushave.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/