Shifra të frikshme, Zidan fiton 1 kupë në 19 ndeshje

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 14, 2020 | 22:11

Bota FB La Liga LAJMI KRYESOR Të fundit

Shifra të frikshme, Zidan fiton 1 kupë në 19 ndeshje

Zinedin Zidan fitoi trofeun e tij të dhjetë në karrierën si trajner. Numri një i Realit të Madridit tregoi edhe një herë tjetër se në ndeshjet e rëndësishme nuk zhgënjen kurrë. Tani janë 9 finale të fituara dhe 10 trofe, duke përfshirë këtu edhe një kampionat spanjoll. Zidan

Shifra të frikshme për 47-vjeçarin, i cili ka drejtuar ekipin madrilen në 187 ndeshje në të gjitha kompeticionet. Kjo do të thotë se francezi mesatarisht fiton 1 titull në çdo 19 ndeshje.

Ecuria e tij ka qenë e jashtëzakonshme dhe trajneri më i titullar i Realit, Migel Munjoz, është vetëm 4 kupa larg. Mirëpo, Munjozit iu deshën 10 vite për të fituar 10 titujt e parë, ndërsa Zidanit gjysma e tij. Guardiola si trajner i Barcelonës fitoi 14 trofe.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com