Sherri në miqësoren Fenerbahçe-Kukësi, ja çfarë shkruajnë mediat turke

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 13, 2018 | 22:35

Sherri në miqësoren Fenerbahçe-Kukësi, ja çfarë shkruajnë mediat turke

Veç golave dhe spektaklit, miqësorja e luajtur në Antalia, mes Fenerbahçes dhe Kukësit prodhoi edhe tension dhe përplasje fizike në minutat e fundit të ndeshjes. Kjo gjë nuk i ka shpëtuar as mediave turke të cilat i kanë kushtuar një vëmendje të veçantë këtij incidenti.

thumb

Dy protagonistët kryesor të zënkës ishin portierët, Volkan Demirel dhe Ervis Koçi. Portieri turk shtyu portierin e tretë të Kukësit dhe nuk i ka shpëtuar dot kritikave të mediave turke. Ja çfarë shkruajnë ato:

846057

Turkfutbol: Volkan Demirel zihet në ndeshje miqësore

Demirel

Futbolarena: Mbyllet me tension ndeshja me Kukësin

Futbol arena

Ajansspor: Volkan Demirel çmendet në ndeshjen kundër Kukësit

Alaniaspor

Goalbien: Shumë tension në ndeshjen miqësore. Volkan nis sherr

Goal Bien

www.minuta90.com