Sherri masiv në “klasiken” PSG-Marsejë, ja sa ndeshje është dënuar braziliani Nejmar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 16, 2020 | 22:58


Sherri masiv në “klasiken” PSG-Marsejë, ja sa ndeshje është dënuar braziliani Nejmar

Një incident i pakëndshëm u regjistrua në sfidën ndaj PSG-së dhe Marsejës, ku lojtarët e të dyja skuadrave, u përfshijnë në një sherr masiv, teksa gjyqtari nxori nga xhepi i tij plot 5 kartonë të kuq. Mes tyre edhe ylli Nejmar.

neymar-psg-marseille-ligue-1-13092020_1wqwfyljaiwfq1ayjrxmw2n6bc

Braziliani goditi me shuplakë në kokë mbrojtësin e Marsejës Alvaro Gonzalez, teksa ia ka hedhur paq, duke u pezulluar me vetëm 2 ndeshje.

Soccer Football - Ligue 1 - Paris St Germain v Olympique de Marseille - Parc des Princes, Paris, France - September 13, 2020 Paris St Germain's Neymar clashes with Olympique de Marseille's Alvaro Gonzalez REUTERS/Gonzalo Fuentes

Ndërkaq, për mbrojtësin Gonzalez është hapur investigim më i gjerë dhe në rast se konfirmohen fjalët e Nejmar për racizëm, spanjollin e pret një dënim i rëndë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com