Shënoi dopietë dhe i dha Malagas fitoren, Sadiku: Ndeshja ime më e mirë, përpiqem gjithmonë…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 7, 2019 | 10:52


Shënoi dopietë dhe i dha Malagas fitoren, Sadiku: Ndeshja ime më e mirë, përpiqem gjithmonë…

Armando Sadiku, ishte heroi i Malagas mbrëmjen e djeshme, në ndeshjen kundër Tenerifes, teksa shënoi dopietë dhe i dha skuadrës asë tij tre pikë të arta.

662x372a_07232300sadiku

Sulmuesi shqiptar tregon që forma e tij është në rritje dhe është gati të marrë për dore ekipin spanjoll në këto momente të vështira.

Sadiku-celebra-segundo-Malaga-Tenerife_1416768323_113670248_667x375

Pas ndeshjes, Sadiku ka folur për mediat, duke u shprehur i kënaqur me paraqitjen e tij dhe fitoren. “Fituam dhe kjo është më e rëndësishmja. Shënova dy gola, por mundohem që të shënoj në çdo takim. Kjo mendoj se është ndeshja ime më e mirë që kam bërë, jam shumë i lumtur. Punoj fort dhe shumë seriozisht. Dua të falenderoj të gjithë shokët dhe trajnerin që më kanë mbështetur. Tifozët janë spektakolaRë dhe na ndihmojmë të marrim tre pikët në shtëpinë tonë”, shprehet Armando Sadiku.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com