Shehi: Nuk do merrem me arbitrin, shpresoj të përforcohemi me dy mesfushorë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 31, 2018 | 21:58

Shehi: Nuk do merrem me arbitrin, shpresoj të përforcohemi me dy mesfushorë

Ka përfunduar në Korçë ndeshja midis Skënderbeut dhe Laçit. Përtej ritmit të lojës rezultati përfundimtar ishte 1 me 1. Pas ndeshjes për mikrofonat e “Supersport” ka folur edhe trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi teksa shprehet:

bandicam 2018-08-31 21-55-43-644

Laci duhet ta bëjë fest, cfarë ka ndryshuar te skuadra krahasuar me dy javët e para?

Nuk ka ndryshuar diçka. Prodhua shumë. Tentuam fitoren edhe me nje lojtar me pak. Nuk arritëm te shënonim dhe te fitonim dhe duhet ta pranojmë.

Pas pasimit te goli skuadra la shume hapsira…Një tranzicion negativ

Pësimi i golit mund ta evitonim por ajo ndodh. Tranzicioni ishte negativ por reaguam pas pjese së parë. Dhe Demte dhe Muzaka shkonin para të dy.

7 pikë në tre ndeshjet e para është mirë. RAdas dhe Abazi janë më ekspert se ata në formacion, por sot ishin të nervozuar. A është e tepruar për ekspertët?

Në rastin e Abazin nuk e kam parë, por kjo ndoshta vjen edhe nga dëshira për të fituar ndeshjen. Për ta çuar përpara. Dhe kur mbetëm me një lojtar donim ta fitonim ndeshjen.

Komenti mbi pamjet e rastit të Abazit…

Nuk merrem me arbitrin. Sjam marr as lojtar dhe s’do e bej as tani.

Grupi i lojtarëve… Kampionat i gjatë a je i bindur se e përballon? Apo ke nevojë edhe për lojtarë të tjerë?

Jam bërë trajner në një situatë emergjente. Dhe përgjegjësia që kam marrë e ndiej si detyrim. Ndoshta e kam marrë pak shpejt dhe duket detyrë për mua. Presim dy lojtarë mesfushorë, nuk e di nëse do të ndodhë në këto orë. Kemi punuar me dy standarte. Për të afruar lojtarë në të ardhmen. Do të punojmë dhe shpresojmë të përforcohemi. Skuadra do lojtarë sidomos në mesfushë.

www.minuta90.com