Sezoni më i errët për Tiranën, por mbyllet me 4… kupa

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 17, 2018 | 12:01

Sezoni më i errët për Tiranën, por mbyllet me 4… kupa

Tirana i jep fund sezonit më të errët në histori. Bardheblutë ngjiten si kampionë në elitë, duke arkivuar kësisoj rënien nga kategoria. Por ka një detaj interesat që duhet përmendur, pasi që pas ditës që dolën nga Kategoria Superiore kanë marrë 4 kupa.

tirana afrikanet
Gjithçka nisi me Kupën e Shqipërisë, ku thyen me shifrat 3-0 Skënderbeun, kaluan te Superkupa ku mposhtën Kukësin me golin e Mavejesë. Këto i përkisnin vitin 2017, ndërsa në 2018-ën morën fillimisht kupën simbolike e Grupit B dhe dje atë të Kategorisë së Parë. Edhe pse këto të fundit nuk ishin lakmuar kurrë prej bardhebluve, dashur pa dashur i shtohen listës së stërgjatë të trofeve

www.minuta90.com