Serxhio Ramos “tradhëton” Ronaldon: Ja kush e fiton Topin e Artë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 29, 2021 | 16:08


Serxhio Ramos “tradhëton” Ronaldon: Ja kush e fiton Topin e Artë

Topi i Artë është çmimi më prestigjoz në nivel individual për çdo futbollist. Këtë vit ejanë të shumtë emrat që shihen si favoritë për ta fituar. Në lidhje me këtë temë ka folur dhe Serxhio Ramos.

mesi ramos

 

 

Mbrojtësi i PSG-së u shpreh hapur se dëshiron që shoku i tij i skuadrës Lionel Mesi të fitojë çmimin prestigjoz.

“Mesi është një lojtar unik dhe është një privilegj që luajë në një skuadër me të. Sigurisht që dua ta fitoj sepse unë mbroj lojtarët e ekipit tim’, u shpreh spanjolli.

Lionel Mesi shihet si favorite kryesor për ta fituar “Topin e Artë” për këtë vit.

PANORAMASPORT.AL