Seleksionim një ditor me 34 lojtarë, Kombëtarja U-18 zbret në fushë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 11, 2021 | 17:15


Seleksionim një ditor me 34 lojtarë, Kombëtarja U-18 zbret në fushë

Stafi drejtues i ekipit Kombëtar U-18, me në krye trajnerin Ardi Behari ka zhvilluar ditën e sotme një seleksionim një ditor me 34 lojtarë të datëlindjes 2004, të cilët aktivizohen në skuadrat e kampionatit shqiptar e jo vetëm.

C7BCF1A2-5A9C-44CC-BF3E-014A48B05A75

Në këtë proces të zhvilluar në kompleksin “Internacional” në Pezë-Helmes, lojtarët u ndoqën nga afër nga trajneri i ekipit Ardi Behari si dhe nga trajnerët e ekipeve të moshave e specialistë të sektorit të Ekipeve Kombëtare në Federatën e Futbollit.

Lojtarët u ndanë në dy grupe duke zhvilluar disa ndeshje testuese, në mënyrë që stafi teknik, me në krye trajnerin Behari të krijojë një ide më të qartë për lojtarët e kësaj grupmoshe dhe për potencialet e këtyre të rinjve, që mund të jenë pjesë e ekipeve Kombëtare zinxhir dhe ekipit A në të ardhmen.

Lista

Ky është seleksionimi i dytë për këtë vit që bëhet për këtë grupmoshë, me lojtarë që prej kohësh kanë qenë nën vëzhgimin e Sektorit të Ekipeve Kombëtare në Federatën e Futbollit, ndërsa seleksionimi i parë është zhvilluar në muajin prill.

Lista2

PANORAMASPORT.AL