Sasuolo vendos për talentin shqiptar, ja ku do të luajë Kolaj këtë sezon

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 1, 2019 | 16:03


Sasuolo vendos për talentin shqiptar, ja ku do të luajë Kolaj këtë sezon

Aristidi Kolaj nuk do të jetë pjesë e Sasuolos, në sezonin e ri që sapo ka nisur.aristidi-kolaj-primavera-sassuolo-770x385

Mediat pranë klubit italian bëjnë me dije se lojtari do të luajë në Serie C, për këtë sezon. 20-vjeçari ka kaluar në formën e një huazimi të thjeshtë te Pro Patria.

Sulmuesi i djathtë u afrua te Sasuolo dy sezone më parë nga Komo, dhe gjatë kësaj periudhë është aktivizuar më skuadrën e të rinjve.Kolaj

Lojtari i Shpresave tani do të nisë një aventurë të re në Serie C, me shpresën se do të marrë eksperiencën e duhur për tu bashkuar me ekipin e parë të Sasuolos në Serie A.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com