Sarri: Ështe një fillim i mirë, ja kush i ka në dorë çelësat e ekipit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 31, 2018 | 21:10

Sarri: Ështe një fillim i mirë, ja kush i ka në dorë çelësat e ekipit

Nuk ka start më të mirë për skuadrën e Çelësit dhe në veçanti për trajnerin Maurisio Sarri. Deri më tani janë zhvilluar tre ndeshje në Premier Ligë dhe blutë i kanë fituar të gjitha. Kështu në konferencën për shty para ndeshjes me Bournmuthin tekniku Sarri ka folur në lidhje me ekipin e tij.

sarri

Jam shumë i lumtur për këtë nisje të kampionatit edhe pse e gjithë kjo nuk do të thotë gjë, pasi kampionati është i gjatë. Kemi marrë 9 pikët dhe kjo ka më shumë rëndësi, pasi na duhet të vazhdojmë të punojmë me këtë ritëm, për të qenë gjithnjë në krye. Jorginho i njeh në mënyrën e përkryer të gjitha skemat e mia, tipin tim të lojës dhe për mua, për skuadrën, është i rëndësishëm. Ka në dorë çelësat e ekipit. Kante? Mund të luajë në çdo cep të mesfushës në lojën time, por pranoj se mbeta i mahnitur nga aftësitë e tij teknike”.- ka thënë tekniku italian.

www.minuta90.com