Samuel Eto president i Kamerunit? Sulmuesi në gjurmët e ish-yllit të Milanit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 2, 2018 | 12:51

Samuel Eto president i Kamerunit? Sulmuesi në gjurmët e ish-yllit të Milanit

Pas shkëlqimit në botën e futbollit, ku fitoi shumë trofe të rëndësishëm, sulmuesi kamerunas, Samuel Eto, dëshiron të ndjekë gjurmët e Xhorxh Ueah dhe ëndërron të bëhet president i Kamerunit.

Eto

Ishte vetë Eto ai që ka shprehur hapur dëshirën e tij për t’u bërë president në zgjedhjet që do të mbahen në tetor të këtij viti. Sulmuesi theksoi se dëshiron të ndihmojë Kamerunin të dalë nga situata e vështirë në të cilën ndodhet.

www.minuta90.com