Salzburgu e ka Championsin “mallkim”, hera e 9-të që…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 30, 2018 | 11:25

Salzburgu e ka Championsin “mallkim”, hera e 9-të që…

Austriakët e Salzburg duket se e kanë Ligën e Kampionëve një “mallkim”. Mbrëmjen e djeshme ata u eleminuan nga serbët e Crvena Zvezda dhe do të jetë e detyruar të luajë në grupet e Europa Ligës.

NINTCHDBPICT000428097714

Vitin e shkuar, Salzburg arriti deri në finale të këtij kompedicioni, por ajo që lë shije të hidhur është se ata nuk po arrijnë të bëjnë mirë në Champions. Skuadra ka dështuar për herën e 11 rradhazi për të marrë pjesë në kompedicionin më të rëndësishëm për klube. 9 herë nga të cilat është eleminuar në fazën “Play Off”.

www.minuta90.com