Rruga drejt Tiranës/ Roma dhe Totenhemi në fushë, zbuloni 16 ndeshjet e sotme në Ligën e Konferencës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 4, 2021 | 11:49


Rruga drejt Tiranës/ Roma dhe Totenhemi në fushë, zbuloni 16 ndeshjet e sotme në Ligën e Konferencës

Sot, do të zhvillohen ndeshjet e katërta në grupet e kompeticionit të ri europian, UEFA Europa Konferencë Ligë.

LIGA E KONFERENCES

Në orën 16:30 do të luhet dy takime, Flora Talin-Anorthosis dhe Kairat Almati-Karabag.

Në orën 18:45 do të zhvillohen 8 ndeshje, AZ Alkmar-CFR Kluzh, Zorja-CSKA Sofia, Gent-Partizan Beograd, LASK Linz-Alashkert, Linkoln Red Imps-Slovan Bratislava, Makabi Tel-Aviv-HJK, Omonia-Bazel dhe Randers-Jablonec.

Në orën 21:00 do të zhvillohen 6 ndeshje ku midis tyre luajnë dhe skuadrat favorite për të fituar këtë trofe, Roma e cila kërkon hakmarrjen ndaj Bofo/Glimt-it pas humbjes turpëruese 6-1, dhe Totenhemi që përballet në shtëpi ndaj Viteshesh teksa kërkon fitoren e parë në drejtimin e trajnerit të ri, Antonio Kontes.

Ndeshjet e tjera janë, PAOK-Kopenhagen, Ren-Mura, Slavia Pragë-Makabi Haifa dhe Union Berlin-Fejnord.

SFIDAT E MBRËMJES SË SOTME NË LIGËN E KONFERENCËS –

FLORA TALIN – ANORTHOSIS | 16:30

KAIRAT ALMATI – KARABAG | 16:30

AZ ALKMAR – CFR KLUZH | 18:45

ZORJA – CSKA SOFIA | 18:45

GENT – PARTIZAN BEOGRAD | 18:45

LASK LINZ – ALASHKERT | 18:45

LINKOLN RED IMPS – SLOVAN BRATISLAVA | 18:45

MAKABI TEL-AVIV – HJK | 18:45

OMONIA – BAZEL | 18:45

RANDERS – JABLONEC | 18:45

ROMA – BODO/GLIMT | 21:00

PAOK – KOPENHAGEN | 21:00

REN – MURA | 21:00

SLAVIA PRAGË – MAKABI HAIFA | 21:00

TOTENHEM – VITESHE | 21:00

UNION BERLIN – FEJNORD | 21:00

PANORAMASPORT.AL