“Rroftë e shenjta Shqipëri”, tifozët e Dritës mesazh solidarizimi për situatën e tërmeteve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 28, 2019 | 13:42


“Rroftë e shenjta Shqipëri”, tifozët e Dritës mesazh solidarizimi për situatën e tërmeteve

Para pak minutash kanë nisur ndeshjet e Digitalb Kupës së Kosovës,  të cilat kanë nisur me një minutë heshtje për shkak të tërmetit të madh në Shqipëri që ka marrë jetët e dhjetëra njerëzve.drit

Pikërisht edhe në këtë ndeshje nuk mund të mungonin mesazhet e solidarizimit, për këtë situatë të vështirë që po kalon vendi jonë. Tifogrupi i Dritës “Intelektualët”, kanë shpalosur një mesazh për Shqipërinë ku shkruajnë: “Derisa të ketë gjithësi, rroftë e shenjta Shqipëri”.intelektualet

Pikërisht kjo situatë e vështirë në Shqipëri ku ka dhjetëra viktima, ka prekur edhe futbollin teksa edhe shumë klube dhe tifozë kanë filluar nismat e tyre për të mbledhur ndihma për të prekurit nga tërmeti.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com