Rrezikohet pjesëmarrja në Europë, Vllaznia mund të ndjekë modelin e Tiranës. Ja si i arkëton 1 milion euro

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 24, 2021 | 21:32


Rrezikohet pjesëmarrja në Europë, Vllaznia mund të ndjekë modelin e Tiranës. Ja si i arkëton 1 milion euro

Për shkodranët do të ishte vetëvrasje nëse Vllaznia do të siguronte pjesëmarrjen në Kupat e Europës dhe në fund do të penalizohej të luante nga borxhet e akumuluara.

Tirana-Vllaznia logo

Për të zgjidhur këtë problem te Vllaznia mund të kopjojë edhe modelin që përdori vjet Tirana, duke kërkuar ndihmë në FSHF.

Kështu që, Vllaznia mund të marrë hua në federatë dhe më pas e shlyen atë nga përfitimi që siguron në Europë, ku si kampione mund të arkëtojë rreth 1 milion euro.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/