Rregulli i ri i zëvendësimeve, UEFA merr vendimin final

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 24, 2020 | 15:31


Rregulli i ri i zëvendësimeve, UEFA merr vendimin final

UEFA ka vendosur që të lejojë rregullin e pesë zëvendësimeve deri në fund të sezonit për të gjitha kompeticionet e saj. Ky rregull i ri erdhi si pasojë e pandemisë, për t’iu ardhur në ndihmë skuadrave.

UEFA

Kështu Liga e Kombeve, kualifikuseset e Europianit, Champions dhe Europa Ligë, do lejohen të përdoren 5 zëvendësime. Skuadrat do lejohen të grumbullojnë 23 lojtarë.

Lajmin e ka dhënë vetë UEFA në rrjetet sociale.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com