Rrëfehet ish-lojtari i River Plejtit: Klubi e refuzoi Mesin kur ishte 13 vjeç, sepse…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 7, 2018 | 16:18

Rrëfehet ish-lojtari i River Plejtit: Klubi e refuzoi Mesin kur ishte 13 vjeç, sepse…

Një ish-lojtari i klubit argjentinas të River Plejtit, Eduard Abrahamian ka treguar ditët e fundit një prapaskenë të shumë viteve më parë. Bëhet fjalë për “yllin” e futbollit, Lionel Mesi. Në vitin 2000 kur Mesi ka qenë 13-vjeç ka shkuar te skuadra argjentinase për të bërë provë, por ata nuk e kanë pranuar.

mesi

Ndoshta një gjë e çuditshme që të refuzosh lojtarin i cili më vonë u cilësua si “alien” i futbollit. Arsyet e refuzimit si hde të gjithë prapaskenën e ka rrëfyer pikërisht ish lojtari i River Plejtit Abrahamian i cili ka thënë.

download

Drejtuesit duhet të flisnin me të atin për ta sjellë atë në klub. Unë e dëshiroja Mesin te Riveri, por drejtuesit duhet të akomodonin të atin dhe familjen e tij. Nuk mund të shohësh çdo ditë një lojtar si Leo, i cili bënte diferencën dhe ishte i jashtëzakonshëm. Ai luante futboll me gëzim dhe freski, por kishte disa gjëra që duhet të zgjidheshin. Isha i bindur, që ai mund të luante në nivele të larta dhe i thashë klubit që lojtari ka cilësi të mëdha, por ata më thanë që kanë disa lojtarë si ai në ekip. Riveri nuk e kuptoi që investimi për të ishte pothuajse asgjë. Kur Boka Zhuniors investoi te Maradona, ai luante në kategorinë e parë me Argjentina Zhuniors.-thotë Abrahamian.

mesi

“Por, Boka investoi te Diego dhe pagoi për të dhe Riveri duhet të kishte bërë të njëjtën gjë me Mesin”, përfundon Eduarto Abrahamian. Më pas Mesi udhëton drej Barcelonë dhe arrin të ftiojë testet te sk\panjollët

www.minuta90.com