Rrahmani pas barazimit me Izraelin: Duhet të kemi më shumë vetëbesim, ndjehem krenar që jam kapiten i Kosovës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 25, 2023 | 22:13

Rrahmani pas barazimit me Izraelin: Duhet të kemi më shumë vetëbesim, ndjehem krenar që jam kapiten i Kosovës

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani ka folur pas barazimit 1-1 me Izraelin në ndeshjen e parë kualifikuese në Europian. Ky barazim ka lënë shije deri diku të mirë tek mbrojtësi i cili ka thënë se ekipi dihet të ketë më shumë vetëbesim për të arritur fitore.

VNMV“Duhet të kemi më shumë vetëbesim. Duhet të besojmë se mund ta fitojmë lojën. Ndeshja e 50-të me Kosovën? Normalisht që është krenari. Besoj që është vetëm fillimi i këtyre ndeshjeve. Mund të jap ende më shumë paraqitje. Jam krenar që jam kapiten i kësaj përfaqësuese, i këtij ekipi të mrekullueshëm. Shpresoj që paraqitjet në vazhdim të jenë më të mira dhe të arrijmë diçka me të cilin do të krenohej i gjithë kombi”, përfundoi Rrahmani.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"