Ronaldo lihet jashtë, feston Italia…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 8, 2018 | 20:54

Ronaldo lihet jashtë, feston Italia…

Skuadra e Potugalisë do të zhvillojë dy ndeshje të vështira këtë muaj, atë ndaj Italisë dhe atë ndaj Polonisë.

kristiano ronaldo

Tashmë edhe trajneri i skuadrës iberike ka bërë të ditur listën e lojtarëve të grumbulluar në këto sfida. Sigurisht që mungesa më e madhe është Kristiano Ronaldo.

fernando santos

Nuk dihet arsyeja e lënies jashtë të “yllit” të Juventusit, i cili pritej të ishte i pranishëm në këto sfida. Më poshtë mund të ndiqni dhe listën e plotë të lojtarëve të grumbulluar në kombëtaren e Portugalisë.

Portierë: Rui Patricio, Beto, Claudio Ramos

Mbrojtës: Cedric Soares, Joao Cancelo, Jose Fonte, Luis Neto, Pepe, Ruben Dias, Mario Rui, Raphael Guerreiro

Mesfushorë: André Gomes, Bruno Fernandes, Danilo Pereira, Joao Mario, Pizzi, Renato Sanches, Ruben Neves, Ëilliam Carvalho

Sulmues: Bernardo Silva, Bruma, Gonçalo Guedes, Rafa, André Silva, Eder

www.minuta90.com