“Ronaldo jeton për këto ndeshje, kemi përgatitur një program”, Pirlo: Me Porton një finale, jemi gati për kualifikimin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 8, 2021 | 17:55


“Ronaldo jeton për këto ndeshje, kemi përgatitur një program”, Pirlo: Me Porton një finale, jemi gati për kualifikimin

Pas fitores në kampionat me Lacion, Andrea Pirlo ka hedhur sytë nga Liga e Kampioneve. Në prag të ndeshjes së kthimit kundër Portos, trajneri i Juventusit foli në konferencën për shtyp para ndeshjes duke i kërkuar skuadrës përpjekje maksimale.

PIRLO

NDESHJA– “Ne jemi gati. Duhet të luajmë një lojë shumë teknike dhe do të përballemi me një ekip kompakt me dy vija shumë të ngushta. Do të ketë pak hapësirë dhe pak kohë për të menduar. Duhet të bëjmë sa më pak gabime. Nuk duhet të ngutemi “.

PORTO– “Do të jetë një lojë e rëndësishme dhe vendimtare për kalimin e raundit. Për ne është si një finale, siç do të jetë edhe për Porton. Ne duhet të kthejmë rezultatin negativ duke ditur që gjithçka është e hapur. Ne duhet të jemi shumë të kthjellët dhe të menaxhojmë çdo moment të lojës. Një garë vendimtare për mua? Unë nuk mendoj kështu. Unë punoj çdo ditë duke ndjekur projektin e studiuar me drejtuesit “.

RONALDO– “Kjo është loja e tij. Ai jeton për këto ndeshje. Ne kemi përgatitur një program së bashku për ta pasur atë në formën më të mirë të tij dhe ai e ka ndjekur atë në mënyrë të përsosur”.

BERNARDESKI DHE ARTUR- “Kundër Lacios, Bernardeski kaloi në rolin e mbrojtësit, duke ofruar variacione të rëndësishme taktike. Unë fola me të këtë verë kur ishim me pushime së bashku dhe ia paraqita idenë time, ta bëja të luante plotësisht mbrapa. Jam i bindur që duke filluar nga mbrapa ai mund të jetë edhe më i rëndësishëm për ekipin, ai vrapon shumë dhe mund të shfrytëzojë në maksimum cilësitë e tij. Ai më dha menjëherë disponueshmërinë, por deri vonë nuk kam pasur mundësi ta provoja në atë rol. Artur gjithashtu u kthye në fushë të shtunën. Unë mendoj se mund të fillojë nga minuta e parë, gjithashtu sepse me mungesën e Danilo, kemi shumë pak alternativa në mesfushë. Shpresoj që kjo situatë të mbaroj sa më shpejt”, u shpreh tekniku i “Zonjës së Vjetër.”

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/