“Ronaldo doli nudo para pasqyrës dhe tha: Uou, sa i bukur që jam”

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 10, 2018 | 13:54

“Ronaldo doli nudo para pasqyrës dhe tha: Uou, sa i bukur që jam”

Shokët e Ronaldos te Mançester Junajtid e motivonin yllin portugez duke i thënë se Lionel Mesi ishte më i mirë se ai. Ronaldo kaloi në “Oldd Trafford” nga Sportingu i Lisbonës në vitin 2003 dhe qëndroi për 6 vite te “djajtë e kuq”. Por ish-lojtari i Totenhemit dhe i Anglisë, Piter Krauç na tregon disa ndodhi të padëgjuara ndonjëherë.

413470_TS_10-09-18_4319457225_

Vetë Krauç në librin e tij i është referuara atyre që i ka thënë ish-shoku i skuadrës i Ronaldos, Rio Ferdinanad. Sipas tij Ronaldo qëndronte përpara pasqyrës nudo dhe duke vënë dorën te flokët e tij thotë: Uou, sa i bukur jam”. Ndërsa shokët e tij të skuadrës i thanë se Mesi ishte më i mirë se ai ndërsa përgjigja e Ronaldos ishte: “Ah po, por Mesi nuk duket si unë…”

www.minuta90.com