Roma përforcohet në merkato, transferon mbrojtësin e zikaltërve

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 27, 2020 | 18:30

Bota FB LAJMI KRYESOR Seria A Të fundit

Roma përforcohet në merkato, transferon mbrojtësin e zikaltërve

Roma ka arritur marrëveshjen për transferimin e mbrojtësit Roxher Ibanez, i cili prej një viti ishte pjesë e Atalantës.gettyimages-1157197094-1024x1024

Mbrojtësi u bashkua me bergamaskët para një viti për rreth 4 milionë euro nga Fluminense, por nuk gjeti shumë minuta në dispozicion. Pikërisht për këtë arsye 21-vjeçari vendosi të largohet nga Atalanta dhe do të vazhdojë karrierën te Roma.

Verdhekuqtë e kanë marrë mbrojtësin në formoën e huazimit 18-mujor, ku do të paguajnë 1 milionë euro dhe më detyrim blerje për 8 milionë euro. Ibanez ka zhvilluar ditën e sotme vizitat mjekësore me ekipin e ri dhe shumë shpejt do të vijë edhe zyrtarizimi.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com