Roma gjen zëvendësuesin e Zaniolos, klubi verdhekuq pranë transferimit të yllit të Ajaksit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 29, 2023 | 10:38

Roma gjen zëvendësuesin e Zaniolos, klubi verdhekuq pranë transferimit të yllit të Ajaksit

Nikolo Zaniolo duket se e ka mbyllur përfundimisht me Romën dhe nga ana e italianit duket se nuk do të ketë më një kthim pas.

ZANIOLO 3

Klubi verdhekuq është hedhur në sulm për të gjetur zëvendësuesin e tij dhe duket se e ka gjetur.

Bëhet fjalë për kapitenin e Ajaksit dhe Serbisë, Dushan Tadiç.

tadic

34-vjeçari nuk është më në planet e klubit holandez kështu është i gatshëm të bashkohet me Zhoze Murinjon në Itali.

Siç raporton “Corriere dello Sport”, mes palëve është arritur një marrëveshje dhe tashmë pritet vetëm “OK” nga Ajaksi.

PANORAMASPORT.AL