Roma fiton “betejën” me Sevilian, kampioni i botës vishet verdhekuq

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 14, 2018 | 12:56

Roma fiton “betejën” me Sevilian, kampioni i botës vishet verdhekuq

Roma ia ka dalë të sjellë në kryeqytet Steven Nzonzin. Verdhekuqtë “luftuan” fortë me Sevilian në këtë merkato për shërbimet e francezit. Mesfushori pritet të mbërrijë sot në Romë për të kryer vizitat mjekësore.

stiven n'zonzi

Sevilia do të marrë 30 milionë euro dhe bonuset e parashkuara për paraqitjen e tij. Nzonzi do të nënshkruajë një kontratë 4 vjeçare ku do të përfitojë 3 milionë euro në sezon. 29 vjeçari u shpall kampion bote me Francën këtë vit.

www.minuta90.com