Rikuperimi zgjat shumë, ja kur pritet të rikthehet përsëri Sensi në dispozicion të Kontes

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 3, 2019 | 19:46


Rikuperimi zgjat shumë, ja kur pritet të rikthehet përsëri Sensi në dispozicion të Kontes

Rikthimi i Stefano Sensit në fushën e lojës po zgjat më shumë nga sa ishte parashikuar, teksa akoma nuk është i gatshëm të bashkohet me ekipin.Sensi

Mesfushori u dëmtua në 6 tetor në ndeshjen me Juventusin, dhe asokohe u tha se dëmtimi ishte I lehtë dhe futbollisti do të kthehej në fushën e lojës shumë shpejt.

Megjithatë rikuperimi i lojtarit zgjati shumë, teksa u aktivizua vetëm 20 minuta ndaj Dortmundit në Gjermani, ndeshje në të cilën shafqi përsëri probleme muskulore. Pas problemeve të shumta që kanë shoqëruar futbollistin, tashmë mund të thuhet se lojatri e ka të pamundur të rikthehet në ndeshjet e këtij viti.

Sipas asaj që shkruan “Sportmediaset”, rikthimi i lojtarit pritet të jetë pas pushimit të krishlindjeve, me Konten që shpreson që ta ketë në 100% të formës për vitin e ri.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com